Absolwenci Szkoły


Przygotowanie routera Cisco do pracy z programem Cisco Configuration Professional

Tomasz Hinz – absolwent Technikum Mechanicznego w Miastku. Informatyka jest nie tylko moją pracą, ale także hobby. Komputery od samego początku pochłonęły mnie bez reszty. Jeszcze będąc nastolatkiem rozwijałem moją pasję poprzez kółka informatyczne, pisanie prostych aplikacji, zmianę komputerów na inne modele i ich samodzielną modyfikację. Kiedy skończyłem szkołę średnią w naszym mechaniku, chcąc podjąć pracę zawodową poszedłem na studia wieczorowe pracując jednocześnie jako informatyk. Pierwszym większym projektem, który napisałem, był napisany w VB system produkcyjny dla firmy produkującej odzież skórzaną. Ten system też pozwolił mi uzyskać ocenę celującą z pracy dyplomowej, a także pierwszy raz zetknąć się z programowaniem na poważnie.

Comel powstał w 1999 roku. W poprzednim miejscu pracy nie mogłem już pracować tak jak bym chciał. Nie potrafiłem siedzieć bezczynnie i czekać na klienta. Pojawił się pierwszy pracownik,  ja mogłem się zająć pracą bardziej twórczą. Było świetnie.

Pisałem aplikacje, wdrażałem oprogramowanie firmy Insert, uczyłem się i – co najważniejsze – miałem już dużą styczność z sieciami komputerowymi. Tworzyłem własną sieć – wtedy jeszcze z dwóch łącz SDI – cóż za prędkość. Jak się miało później okazać, stworzyłem sieć Metro na terenie całego Miastka i Koczały, mieliśmy blisko 2,5 tys. abonentów. Nie spodziewałem się, że tak się to rozrośnie – to był mój pierwszy ogromny sukces.

Dzisiaj Comel zatrudnia około 20 pracowników, posiada własną siedzibę oraz magazyny. Jest także cenionym w kraju dostawcą sprzętu sieciowego, nazwa naszej firmy jest rozpoznawana przez klientów z branży. Prowadzimy nasz biznes z hasłem tańszego dostępu do profesjonalnej pomocy technicznej oraz niższych cen na produkty najlepszych marek sprzętu sieciowego na rynku. Moja rola w firmie to cały czas rozwijanie umiejętności i wsparcie techniczne dla klientów. Poświęcam na sprawy administracyjne możliwie najmniej czasu, aby robić to co lubię najbardziej.
Jako absolwent tej szkoły pracuje w swoim zawodzie. Polecam szkołę wszystkim gimnazjalistom.


Adam Koniszewski – absolwent Technikum Mechanicznego w Miastku. Ukończył Politechnikę Gdańską na kierunku  Mechanika i Budowa Maszyn: Systemy, Urządzenia Chłodnicze i Klimatyzacyjne oraz Politechnikę Białostocką na kierunku Inżynieria Środowiska: Sieci i Systemy Sanitarne. Obecnie pracuję w Key Accunt Heat Pump Projects Glen Dimplex Polska Sp.z.o.o.
Ukończenie Technikum Mechanicznego w Miastku pozwoliło mi zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów ścisłych co dało mi rzetelną podstawę do kontynuacji kształcenia na wyższych uczelniach o profilu  technicznym. Dzięki temu dzisiaj pracuję w zawodzie, który jest moją pasją, a zajmuje się systemami grzewczo-chłodzącymi opartymi  na pompach ciepła do zastosowań komercyjnych na obszarze  całej Polski. W tej dziedzinie wymagana jest wiedza na wysokim poziomie, nie zdobędzie się jej bez solidnej podstawy. Ja ją otrzymałem w naszym mechaniku.