Strona główna » Technik Pojazdów Samochodowych

Technik Pojazdów Samochodowych

Jeżeli interesuje Cię motoryzacja i chcesz mieć pewność, ze zdobyta wiedza, umiejętności  i kwalifikacje pozwolą Ci sprostać wymaganiom rynku pracy w całej Europie wybierz naukę w klasie

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Podejmując tu  naukę  zdobędziesz wiedzę z zakresu analizy, oceny, prowadzenia i weryfikacji  dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej związanej z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych. Zdobędziesz umiejętność posługiwania się urządzeniami diagnostycznymi z wykorzystaniem specjalistycznych programów komputerowych. Nauczysz się, jak ustalać przyczynę uszkodzenia elementów i zespołów części poszczególnych układów w pojazdach, dobierać części zamienne, organizować i nadzorować procesy obsługowo-naprawcze, ustalać zakres prac naprawczych przywracających sprawność techniczną pojazdu samochodowego oraz  wykonywać ocenę stanu technicznego pojazdu  i jego zespołów.

Postaw na nowoczesność i rozwój swoich zainteresowań!

Program nauczania w klasie technik pojazdów samochodowych obejmuje m.in.:

  • Podstawy konstrukcji maszyn
  • Podwozia i nadwozia pojazdów samochodowych
  • Elektryczne i elektroniczne wyposażenie pojazdów samochodowych
  • Elektryczne i elektroniczne wyposażenie pojazdów samochodowych
  • Pracownia diagnostyki pojazdów
  • Organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem samochodowym
  • Podwozia i nadwozia pojazdów samochodowych.

Twoje perspektywy zawodowe:

Technik pojazdów samochodowych znajdzie zatrudnienie w zakładach naprawczych i transportowych branży motoryzacyjnej m.in. na stanowiskach: kontrolera technicznego, pracownika przedsiębiorstw zajmujących się obrotem częściami samochodowymi i biurach doradztwa technicznego, punktach obsługi klienta lub w salonach sprzedaży pojazdów, zakładach produkcyjnych i naprawczych pojazdów samochodowych. Absolwent może także samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą lub znaleźć zatrudnienie w charakterze diagnosty w stacji kontroli pojazdów.

tps

RODO

Ranking szkół

POLSKA NIEPODLEGŁA

Facebook

Migawka z ZSOiT Miastko

W3.CSS