Strona główna » My Słowianie

My Słowianie

,,My Słowianie” to tytuł kolejnego projektu edukacyjnego Miasteckiego Stowarzyszenia Oświatowego, którego uczestnikami jest 57-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami ze Szkoły Średniej Nr 38 we Lwowie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku . Od 2006r. jest to już 11 projekt edukacyjny Miasteckiego Stowarzyszenia Oświatowego realizowany wspólnie z lwowską szkołą partnerską. Projekt realizowany będzie do 28.11.2014r. we współpracy z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Miastku, Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Miastku, Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku, Starostwem Powiatowym w Bytowie oraz Urzędem Miejskim w Miastku. Wspólne działania w Miastku zostaną przeprowadzone w dniach 12 – 20.11.2014r.

Celem projektu jest m. in. zapoznanie młodzieży z historią lokalną i kulturą regionu miasteckiego i lwowskiego, nabycie wiedzy na temat współczesnej Polski i Ukrainy, budowanie postawy tolerancji i otwartości na kulturę krajów i narodów.

W oparciu o aktywne metody edukacji poza formalnej, zaplanowano szereg działań integracyjnych, międzykulturowych. Młodzież dwóch krajów w trakcie trwania projektu wykorzysta swoje zdolności artystyczne do przygotowania i zaprezentowania środowisku miasteckiemu  koncertu słowno-muzycznego ,,My Słowianie”. Swoją pasję fotografowania młodzi ludzie wykorzystają uczestnicząc w przedsięwzięciu pt. ,,Sfotografuj wolność”. Będzie to wspaniała okazja do wyrażenia na autorskiej fotografii własnej wizji oraz pomysłu na to, jak pokazać wolność. Efekty tej pracy zostaną zaprezentowane społeczności lokalnej podczas wernisażu fotograficznego.

Koszt projektu to kwota 44 670 zł.

Projekt Miasteckiego Stowarzyszenia Oświatowego dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży.

Koncert słowno-muzyczny pt. ,,My Słowianie”zobacz artykuł

Koncert i wernisaż fotograficzny projektu „My Słowianie” zobacz artykuł

Zobacz fotorelację z koncertu „My Słowianie”kliknij tutaj

Zobacz wernisaż fotograficzny „Sfotografuj Wolność”kliknij tutaj

Zobacz koncert „My Słowianie” online – kliknij tutaj

Ranking szkół

COVID-19

SOS

Facebook

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

RADA RODZICÓW

PRAKTYKI ZAWODOWE ZAGRANICZNE

TURNIEJ PLISZKI

RODO

POLSKA NIEPODLEGŁA

Migawka z ZSOiT Miastko

W3.CSS