Strona główna » Bez kategorii » #przerwanaczytanie

#przerwanaczytanie

W dniu 7 października uczniowie  ZSOiT w Miastku przyłączyli się do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest:
– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
– integracja środowiska lokalnego;

– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

– wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Na przerwy międzylekcyjne uczniowie zabierali swoje ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytali je na korytarzach szkolnych, sali gimnastycznej, internacie, bibliotece i w pracowniach praktycznej nauki zawodu.

Dziękuję całej społeczności szkolnej za bardzo aktywną promocję czytelnictwa. Pokazaliście, że czytanie jest atrakcyjną formą spędzania czasu, a po książkę możecie sięgnąć w każdej sytuacji i w każdym miejscu – koordynator akcji: Bożena Muła

Zobacz fotorelację – kliknij tutaj

 

Ranking szkół

COVID-19

SOS

Facebook

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

RADA RODZICÓW

PRAKTYKI ZAWODOWE ZAGRANICZNE

TURNIEJ PLISZKI

RODO

POLSKA NIEPODLEGŁA

Migawka z ZSOiT Miastko

W3.CSS
%d bloggers like this: