Strona główna » Bez kategorii » Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

Dnia 8.10 w naszej szkole odbył się Dzień języków obcych. W imprezie wzięło udział 13 klas, które reprezentowały Niemcy, Anglię, Ukrainę, Brazylię, Meksyk, Hiszpanię, Japonię, Chiny, Włochy, Australię, Szwajcarię, Francję i Turcję. Każda klasa przedstawiła swój kraj, zaśpiewała piosenkę w danym języku, odegrała scenkę lub zatańczyła taniec narodowy. Uczniowie wzięli też udział w quizie językowym, musieli odszukać kody QR z ukrytymi w nich zadaniami oraz zapisać poprawnie jak najwięcej wyrazów w różnych językach podczas ” bieganego dyktanda”. Każda klasa wykonała też kaligramy, które zostały wyeksponowane na holu szkoły. Tego dnia gościliśmy w naszych murach uczniów klas ósmych miasteckich szkół podstawowych, dla których również były przygotowane konkurencje językowe. Całą imprezę uświetnili nasi najzdolniejsi wokaliści Maks Synak i Marysia Krzemińska. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców tegorocznego Dnia języków obcych. Zostali nimi uczniowie klasy 3LO po sp. Gratulujemy wygranej! Uważamy jednak, że wszystkie klasy mogą czuć się zwycięzcami, ponieważ kreatywność i zaangażowanie naszych uczniów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zwycięska klasa otrzymała jednorazowy bon zwalniający z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi oraz zaproszenie na pizzę do sponsora naszej imprezy firmy „Granss”. Dziękujemy sponsorowi (naszemu absolwentowi). Gratulujemy pomysłowości naszym uczniom, dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą zabawę!!!
Pomysłodawcami imprezy były p. Agnieszka Lesińska i p. Katarzyna Kowalczyk. Wielką pomocą służyły pozostałe nauczycielki języków obcych.

Zobacz fotorelację – kliknij tutaj

History Written In Figures

PRAKTYKI ZAWODOWE ZAGRANICZNE

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

RADA RODZICÓW

TURNIEJ PLISZKI

RODO

Ranking szkół

POLSKA NIEPODLEGŁA

Facebook

Migawka z ZSOiT Miastko

W3.CSS
%d bloggers like this: