Strona główna » Bez kategorii » „Pomagam, bo inni mnie potrzebują”

„Pomagam, bo inni mnie potrzebują”

Zostań Wolontariuszką lub Wolontariuszem Szlachetnej Paczki

SZLACHETNA PACZKA

Poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji programów. Od ilości wolontariuszy, zależy skala pomocy, z jaką program dotrze do ubogich rodzin w potrzebie w gminie Miastko. Wolontariusze mogą zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale również możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z działaniami projektowymi, organizacją wydarzeń, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Oprócz tego każdy Wolontariusz ma okazję poznać nowych ludzi o podobnych wartościach i nawiązać szereg znajomości z instytucjami czy firmami.

Wolontariuszki i Wolontariusze Szlachetnej Paczki dają szansę na zmianę w życiu potrzebujących rodzin, samotnych seniorów czy osób z niepełnosprawnościami. Docierają z pomocą tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna, a gdzie wciąż jej brakuje. Przywracają godność i nadzieję, dają impuls do podniesienia się z trudności i bezsilności.

Dlatego nie czekaj i działaj. Ty też możesz pomagać.

Jakie zadania na Ciebie czekają:

 • Spotkania z Rodzinami, które potrzebują pomocy – odwiedzasz Rodziny w potrzebie i poznajesz ich historie. Po spotkaniu i wywiadzie, jeśli podejmiesz decyzję o włączeniu Rodziny do programu, tworzysz jej opis, który następnie trafia do internetowej bazy.
 • Kontakt z Darczyńcą – gdy Darczyńca wybierze „Twoją” Rodzinę, kontaktujesz się z nim. Opowiadasz mu o Rodzinie, jej sytuacji i potrzebach. Umawiasz też termin, w którym osobiście spotkacie się w magazynie podczas grudniowego Weekendu Cudów, by odebrać paczkę.
 • Współtworzenie rejonu – w Paczce nie działasz sama/sam. Masz swojego szefa – Liderkę / Lidera, a także zespół Wolontariuszy, razem z którymi tworzysz rejon. Dobra atmosfera i wzajemne wsparcie budowane są m.in. poprzez obecność na spotkaniach zespołu, zaangażowanie w działania promocyjne itd. Razem też organizujecie grudniowy Weekend Cudów.
 • Angażujesz się w życie lokalnej społeczności – spotykasz się z osobami odpowiedzialnymi za decyzje ważne dla Twojej okolicy – reprezentującymi administrację, biznes i instytucje społeczne. Nawiązujesz i rozwijasz współpracę z partnerami Paczki.

Co zyskasz? 

 • Rozwój osobisty i cenione kompetencje, które sprawią, że będziesz atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy – zarządzanie, organizacja eventów, praca projektowa
 • Umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, czyli kluczowe składniki każdego sukcesu.
 • Wpływ na otoczenie, lokalną społeczność.
 • Sieć kontaktów biznesowych, artystów, urzędników, lokalnych biznesmenów.
 • Narzędzia i zasady mądrej pomocy, które uczynią Cię liderem w życiu społecznym!

Zgłoś się, jeżeli:

 • Ideały są dla Ciebie ważne i pragniesz zmieniać świat
 • Wyzwanie, to dla Ciebie szansa na rozwój
 • Potrafisz współpracować z innymi – jesteś otwarty na drugiego człowieka
 • Masz motywację do rozwoju i chcesz podjąć wysiłek – jesteś gotowy, by intensywnie pracować
 • Masz skończone 18 lat.

 Jak się zgłosić?

 1. Wypełnij krótki formularz na stronie superw.pl.
 2. Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-Liderem/Liderką.
 3. Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia.
 4. Odbądź spotkanie wdrożeniowe online.
 5. Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać.

  Zgłoś się już dziś:  www.superw.pl

History Written In Figures

PRAKTYKI ZAWODOWE ZAGRANICZNE

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

RADA RODZICÓW

TURNIEJ PLISZKI

RODO

Ranking szkół

POLSKA NIEPODLEGŁA

Facebook

Migawka z ZSOiT Miastko

W3.CSS
%d bloggers like this: