Strona główna » Bez kategorii » W ZSOiT w Miastku odbył się IV Ogólnopolski Konkurs „Technik OZE wszystko może”

W ZSOiT w Miastku odbył się IV Ogólnopolski Konkurs „Technik OZE wszystko może”

W dniach 24-25.10.2019 r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku odbył się  IV Ogólnopolski Konkurs „Technik OZE wszystko może”. Współorganizatorami konkursu były znane   w środowisku lokalnym organizacje pozarządowe:  Miasteckie Towarzystwo Gospodarcze i  Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe.

Patronami honorowymi oraz sponsorami nagród byli: Wicewojewoda Pomorski Pan Mariusz Łuczyk , Starosta Bytowski  Pan  Leszek Waszkiewicz  oraz prezes  Miasteckiego Towarzystwa Gospodarczego Pan Aleksander Szopa.
W pierwszym dniu konkursu młodzież wykonywała zadania praktyczne polegające na sporządzeniu pomiarów pracy paneli fotowoltaicznych oraz wykonaniu fragmentu instalacji centralnego ogrzewania z wykorzystaniem różnych technik montażu. Testem poprawności realizacji  zadania  było sprawdzenie szczelności zmontowanej instalacji.

Po zmaganiach konkursowych pierwszego dnia  uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z procesem dydaktycznym w nauce zawodu  technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Drugi dzień konkursu to część teoretyczna,  podczas której uczniowie rozwiązywali test obejmujący wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii / OZE/. W czasie sprawdzania prac uczestnicy konkursu udali się na wycieczkę po okolicach Miastka, by zobaczyć nowo powstałą  farmę fotowoltaiczną. Współwłaściciel ww. farmy opowiedział młodzieży o historii prac montażowych oraz  parametrach technicznych farmy.

W konkursie „Technik OZE wszystko może” wzięło udział  10 drużyn z różnych części kraju, tj.  Zielonki k. Warszawy,  Warszawy, Gdańska , Gdyni , Swarożyna, Darłowa, Kartuz, Chojnic oraz zespół gospodarzy z miasteckiego ZSOiT.

Laureatami Konkursu, których sponsorzy obdarowali wartościowymi nagrodami,  zostali:

I miejsce – Zespól Szkól Technicznych w Kartuzach

II miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku

III miejsce –Zespól Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

 Pan wicewojewoda Mariusz Łuczyk  oraz Pan Aleksander Szopa  dodatkowo obdarowali prezentami indywidualnych finalistów  konkursu,  którym w tym roku udało się stanąć na podium. Gratulujemy!  Dziękujemy  Wicewojewodzie Pomorskiemu  oraz Staroście Bytowskiemu  za wsparcie i objęcie honorowego patronatu nad całą imprezą, zaś Prezesowi MTG za okazane zaangażowanie w realizację konkursu oraz w propagowanie idei  Odnawialnych Źródeł Energii.

Organizatorzy Konkursu w ZSOiT w Miastku to: Józef Kaczmarek, Przemysław Kwiatek,  Andrzej Mynio, Przemysław Pakuła, Roman Dykyj,  Bogusław Szkwarek, Bogdan Hnat.

Konkurs był  współfinansowany ze środków Powiatu Bytowskiego pozyskanych przez Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe jako  zadanie publiczne.

Zobacz fotorelację – kliknij tutaj

History Written In Figures

PRAKTYKI ZAWODOWE ZAGRANICZNE

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

RADA RODZICÓW

TURNIEJ PLISZKI

RODO

Ranking szkół

POLSKA NIEPODLEGŁA

Facebook

Migawka z ZSOiT Miastko

W3.CSS
%d bloggers like this: