Strona główna » Bez kategorii » Światowy Dzień bez Papierosa

Światowy Dzień bez Papierosa

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji prozdrowotnej poprzez: – wywieszenie plakatów i informacji o tematyce szkodliwości palenia – rozdanie jabłek uczniom zgodnie z hasłem „zrezygnuj z nikotyny, postaw na witaminy” – skorzystania z badania tlenku węgla w wydychanym powietrzu – zmierzenia ciśnienia tętniczego Uczniowie mieli również możliwość skorzystania z alko-gogli, które symulują stan nietrzeźwości zaburzając pracę błędnika i otępiając zmysł wzroku. Pokazują jak trudno jest przejść lub przejechać dany odcinek drogi mając „we krwi” 2 promile.
Prowadzona akcja profilaktyczna odbyła się pod kierunkiem nauczycieli: Marzanny Kiełpińskiej i Elżbiety Lisieckiej-Ozymko we współpracy z pielęgniarką szkolną – Krystyną Taraszkiewicz oraz pracownikiem PZiOZ z PSSE w Bytowie – Kamilą Rumińsk -Tomczyk.
Zobacz więcej na Facebook szkoły – kliknij tutaj

PRAKTYKI ZAWODOWE ZAGRANICZNE

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

RADA RODZICÓW

TURNIEJ PLISZKI

RODO

Ranking szkół

POLSKA NIEPODLEGŁA

Facebook

Migawka z ZSOiT Miastko

W3.CSS
%d bloggers like this: