Strona główna » Bez kategorii » Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

23 maja 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastu w ramach XXVI Pomorskiej Wiosny Literackiej odbyło się spotkanie autorskie z prozaikiem, poetą, dziennikarzem, animatorem kultury Danielem Odiją.
Jego pierwszą książką, która się ukazała jest Ulica. W swoich utworach pisarz maluje realistyczny obraz tzw. Polski B przełomu tysiącleci. Akcja jego powieści i opowiadań rozgrywa się w podupadłych miasteczkach (Ulica) oraz na popegeerowskiej wsi (Tartak). Bohaterami Odiji są przegrani transformacji ustrojowej – bezrobotni, bezdomni, podupadli intelektualiści, robotnicy oraz drobni kombinatorzy, złodzieje i oszuści, ale także młodzi ludzie dopiero wkraczający w dorosłość. Wszyscy z trudem utrzymują się na powierzchni, żyjąc z dnia na dzień bez większej nadziei na poprawę losu. Powieść Tartak w 2004 znalazła się wśród finalistów Nagrody Literackiej Nike, a Kronika umarłych była nominowana do Nagrody Literackiej Nike w 2011. Od 2012 felietony Daniela Odiji czytać można w magazynie „Pragnienie Piękna”. Przez pewien czas był felietonistą tygodnika społecznego „Ozon”.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: II LOa i ILOb. Wiosna literacka odbyła się dzięki dofinansowaniu ze środków Rady Rodziców przy ZSOiT oraz dotacji z Gminy Miastko pozyskanej przez Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe.

PRAKTYKI ZAWODOWE ZAGRANICZNE

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

RADA RODZICÓW

TURNIEJ PLISZKI

RODO

Ranking szkół

POLSKA NIEPODLEGŁA

Facebook

Migawka z ZSOiT Miastko

W3.CSS
%d bloggers like this: