Strona główna » Bez kategorii » Kangur 2019

Kangur 2019

W dniu 21 marca 2019 r. w naszej szkole została przeprowadzona kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. W konkursie wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali test w dwóch kategoriach: • Junior – uczniowie klas pierwszych liceum i technikum (8 uczniów) • Student- uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych technikum (18 uczniów). Testy konkursowe zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Uczestnicy podczas konkursu nie mogą używać kalkulatorów. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wyniki konkursu znane będą pod koniec kwietnia 2019.

RODO

Ranking szkół

POLSKA NIEPODLEGŁA

Facebook

Migawka z ZSOiT Miastko

W3.CSS
%d bloggers like this: