Strona główna » Bez kategorii » XXVII edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

XXVII edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Dnia 23 listopada 2018 r w czytelni biblioteki szkolnej ZSOiT w Miastku odbyła się XXVII edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – etap szkolny, w którym udział wzięło 10 uczniów z naszej szkoły.
Olimpiada to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Przeznaczona jest dla szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Konkursu składa się z kilku etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.
Po rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań zamkniętych, jury wyłoniło zwycięzców. Naszą szkołę na etapie rejonowym reprezentować będą: I miejsce – Dominik Zmuda-Trzebiatowski – kl II LOa, II miejsce – Julia Jankiewicz – kl. II LOa III miejsce ex aequo – Patrycja Bronk – kl II LOa i Agnieszka Malarska – kl. II LOa, IV miejsce ex aequo – Anna Szyca – kl II LOai Dominik Wójtowicz – kl. II LOa
HONOROWY PATRONAT nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Dla LAUREATA Olimpiady w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ufundował indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o zdrowiu. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki.

Zobacz więcej na Facebook szkołykliknij tutaj

RODO

Ranking szkół

POLSKA NIEPODLEGŁA

Facebook

Migawka z ZSOiT Miastko

W3.CSS
%d bloggers like this: