Zbiórka świąteczna

Od poniedziałku 29 listopada do piątku 10 grudnia br. w bibliotece szkolnej trwa
zbiórka dla ZOL-u przy szpitalu w Miastku. Będą wystawione specjalne kartony na produkty.
Najpotrzebniejsze rzeczy: kawa prawdziwa, herbata rozpuszczalna, drobne słodycze, cukier, miód, kisiel.
Można również wesprzeć oddział covidowy w szpitalu w Miastku. Mile widziane artykuły higieniczne: mokre chusteczki, waciki, balsam, żel pod prysznic, ręczniki papierowe.
Jednorazowo będziemy także zbierać w klasach w środę 1 grudnia fundusze na wodę mineralną dla szpitala w Miastku, aby jej nie nosić.
Liczymy na wsparcie.
Dobro wraca.

Wolontariusze z Klubu Wolontariusza przy ZSOiT w Miastku
wraz z koordynatorami.

Spotkanie Honorowych Dawców Krwi

23 listopada 20121r. w restauracji Maxima w Miastku, przedstawiciele krwiodawców z naszej szkoły wraz z opiekunem Bożeną Muła, uczestniczyli w spotkaniu  z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi. Stanisław Główczewski-szef Zarządu Rejonowego PCK w Miastku podziękowali krwiodawcom za bezinteresowną pomoc dla drugiego człowieka.
Spotkanie było okazją do poczęstunku oraz wręczenia upominków ufundowanych przez MGKdsRPA w Miastku.

Zobacz fotorelację – kliknij tutaj

Dzień Życzliwości

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Życzliwości, który przypada na 21 listopada. Wydarzenie jest częścią projektu międzyszkolnego „Nie dla uprzedzeń!”. Celem uczestników przedsięwzięcia jest promowanie tolerancji oraz walka z uprzedzeniami. Bądźmy życzliwi, zawsze🙂
Organizatorem akcji była koordynatorka projektu p. Katarzyna Kowalczyk przy współpracy z Samorządem Uczniowskim pod przewodnictwem Kasi Barwińskiej.
Zobacz więcej – kliknij tutaj

 

Dzień Życzliwości

CHCESZ BYĆ JAK PITAGORAS, WEŹ DŁUGOPIS, DOŁĄCZ DO NAS

Dnia 18 listopada 2021 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku uczniowie Szkół Podstawowych powiatu bytowskiego oraz szkoły w Koczale i Polanowie walczyli w finale powiatowego konkursu matematycznego „CHCESZ BYĆ JAK PITAGORAS, WEŹ DŁUGOPIS, DOŁĄCZ DO NAS”. W I etapie  (szkolnym) konkursu, który odbył się 28 października 2021 r.  wyłonionych zostało 33 finalistów ze Szkół Podstawowych z Miastka, Dretynia, Świerzna, Kamnicy, Tuchomia, Koczały, Borzytuchomia, Niedarzyna i Polanowa. Zwycięzcą w finale konkursu został Maciej Tumanik z Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie, II, III i IV miejsce wywalczyli uczniowie z miasteckiej Jedynki, II miejsce uzyskał Wiktor Opiela, III miejsce dla Hanny Narloch oraz IV miejsce dla Grzegorza Zawieśnickiego. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Była to już ósma edycja konkursu, którego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, ujawnianie uzdolnień matematycznych, popularyzacja matematyki i wspieranie rozwoju talentów matematycznych. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku i Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe,  które otrzymały dofinansowanie ze Starostwa Bytowskiego w ramach realizacji zadań publicznych obejmujących działalność pożytku publicznego. Za przygotowanie konkursu odpowiedzialny był pan Łukasz Kwaśniewski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Zobacz fotorelację z konkursu – kliknij tutaj

Spotkanie autorskie

10 listopada 2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Miastku z Konradem Remelskim .
Autor zapoznał zebranych z kaszubskimi legendami, a także z wesołym powiastkami ze swego życia oraz z regionalnymi książkami- Miastko okiem terenowego reportera, Przechlewskie opowieści , Pieczeń wołowa na spodniach sekretarza, czyli opowiastki z życia wzięte oraz U siebie i u sąsiadów.
Pan Konrad na koniec wśród czytelników rozlosowano trzy książki, a jedną z nich „U siebie i u sąsiadów ”podarował szkolnej bibliotece w ZSOiT- oczywiście z autografami.

Źródło:
http://bpmiastko.naszabiblioteka.com/n,o-diable-piekarzach-co-im-maki-bylo-malo-o-opowiastkach-z-zycia-wzietych-czyli-spotkanie-autorskie

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej

 


W dniu 10.11.2021r. na hali sportowej ZSOiT odbył się szkolny turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Udział wzięło 6 drużyn dziewcząt i aż 13 drużyn chłopców. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie sportowym przy głośnym dopingu publiczności.Sponsorami nagród rzeczowych są: Rada Rodziców naszej szkoły, firma spedycyjna Franklin Pan Zbigniew Dróżdż,firma PPUH Jolkar Państwo Jolanta i Marek Szczepanowscy,Gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych, Bar Granss.
Klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii dziewcząt:
I miejsce klasa III LO P
II miejsce klasa IV TOR
III miejsce klasa II LO
IV miejsce klasa IIITR/TPS/TU/TI P
Klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii chłopców:
I miejsce klasa IV TI/TPS
II miejsce klasa II TU/TPS G
III miejsce klasa III TI/TR G
IV miejsce klasa I TI
Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej rywalizacji i zapraszamy za rok.

Zobacz fotorelację – kliknij tutaj

#SzkołaDoHymnu


Wycieczka klas licealnych do Warszawy.

W dniach 3 – 5.11.2021r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Czterdziestu uczniów klas licealnych wraz z opiekunami udało się do stolicy, aby podążać śladami Polskiego Państwa Podziemnego, podziwiać warszawską architekturę, zabytki, odwiedzić ciekawe miejsca. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Następnego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Niepodległości, Muzeum Więzienia Pawiak. Wieczorem spacerowali po warszawskiej Starówce oraz podziwiali nowoczesną architekturę Złotych Tarasów. W ostatnim dniu wycieczki młodzież wraz z opiekunami zwiedziła Cmentarz Powązkowski oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wycieczka została dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia pn. Poznaj Polskę.

Zobacz fotorelację – kliknij tutaj

Konkurs Kreatywności

Dnia 2 listopada 2021 r. rozpoczął się Konkurs Kreatywności w ZSOiT w Miastku zorganizowany przez Monikę Urban i Katarzynę Bublewicz.
Nasza młodzież z wielkim zapałem przystąpiła do wykonania zadania pt.:” Lecę na Marsa”. Sponsorami cennych nagród są: Pani Dyrektor Alina Horajska, Rada Rodziców oraz zaprzyjaźniony sklep Max Elektro Pana Krzysztofa Chmielewskiego.
Komisja w składzie Pani Alina Horajska, Katarzyna Zawieśnicka oraz Pan Tomasz Kwaśniewski ustalili, że 1 miejsce zajęła Marta, Julka, Hania z 3LO SP 2 miejsce zajął Błażej, Jerema i Hubert 3LO SP a 3 miejsce zajęły Kasia, Olimpia i Sandra z 4 TOR, pozostali uczniowie otrzymali słodkości za udział. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.
Zobacz więcej – kliknij tutaj

COVID-19

SOS

Facebook

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

RADA RODZICÓW

PRAKTYKI ZAWODOWE ZAGRANICZNE

TURNIEJ PLISZKI

RODO

Ranking szkół

POLSKA NIEPODLEGŁA

Migawka z ZSOiT Miastko

W3.CSS